Relax

RELAX obsahuje speciální ověřenou směs relaxačně působících bylin, které napomáhají přirozenému a zdravému spánku. Kozlík lékařský a chmel byly užívány od pradávna jako přírodní sedativa. Grifonia stimuluje produkci serotoninu, což je tělu vlastní hormon, zajišťující a stabilizující dobrou náladu. Jihoamerická subtropická rostlina mučenka zvyšuje odolnost vůči stresu. Relax je ideální po těžkém pracovním dni, po party, nebo když chceš prostě jen nabrat dech.

 

Efekt:

Synergetický efekt ingrediencí relaxuje tělo i duši, dodává pocit míru a navozuje spokojený, mírně euforický pocit. Prodlužuje fázi hlubokého spánku.


Dávkování:

Pro zklidnění a relaxaci zapijte jednu kapsli vodou. Pro dosažení hlubokého spánku zapijte vodou 2-4 kapsle, než půjdete do postele.


Složení:

Kozlíkový extrakt 0,8% 240mg, 14% griffonia extrakt 105mg, chmelový extrakt 80mg, mučenka 20mg, magnesium stearate 8mg, kysličník křemičitý 3mg


_____________________________________________________________________________________

Účinek jednotlivých složek:

 

Kozlík lékařský (valeriana officinalis)

Kozlík se běžně vyskytuje v Evropě. Jeho kořen obsahuje volatil, esenciální oleje a valepotriates, které způsobují výjimečný uklidňující pocit. Pokud jej srovnáme s chemickými ekvivalenty, pak je to jemná a bezpečná substance, u které nehrozí otupělost ani závislost. Používá se také při odvykání kouření, protože zmírňuje nervozitu, způsobenou nikotinovým abstinenčním syndromem.

 

Chmel (humulus lupulus)

Chmel je běžně pěstován ve střední a východní Evropě k výrobě piva. Je také užíván jako žaludeční tonikum. Obsahuje esenciální oleje, které byly po staletí používány k uklidňování dětí. Je používán při poruchách spánku a má blahodárný účinek při pocitech úzkosti a stresu.

 

Kawa Kawa (pepřovník opojný - piper methysticum)

Rostlina Kawa Kawa z tichomořských ostrovů patří k čeledi pepřovníkovitých (piperceae). V tichomoří je tradičně používána k výrobě alkoholického nápoje, který v malých dávkách působí euforicky, ve velkých je však silným sedativem s mírně psychedelickým účinkem. Zajímavé je, že ani při velmi silném opojení neztrácí člověk psychickou bdělost. Hlavními aktivními složkami kawa-kawy jsou kawain, methysticin a yangonin, u kterých byl vědecky ověřen uklidňující účinek, zabraňující pocitům úzkosti a stresu, srovnatelný s jeho chemickými ekvivalenty (např.valium, diazepam ap.). Narozdíl od nich však kawa-kawa nezpůsobuje otupělost a nehrozí zde riziko závislosti. Zvyšuje pocit pohody a navozuje jemně euforický pocit.

 

Mučenka jedlá (passiflora incarnata)

Jihoamerická mučenka byla používána Aztéky pro své jemné opojné účinky. Obsahuje Flavanoids a alkaloidy, které prohlubují a prodlužují spánek. Zvyšují také odolnost vůči stresu a vyvolávají příjemnou a přívětivou náladu.