Rozhovor pro Badpoint

Otevření klubu STYX

Při příležitosti otevření „nového“ klubu STYX (dříve Hrob) jsme se zeptali na to co se změnilo Huga, člověka, který byl i u zrodu klubu Hrob a který to tam dnes táhne.

Jak vzniknul klub Hrob?
To je dost stará záležitost. My jsme to začli stavět poprvý v roce 1994, to byla ještě éra rokáčů, kdy to běželo a perfektně fungovalo. Tenkrát vzniknul nápad Hrob a zdál se nám hrozně dobrej. V prosince 95 se otevřel Hrob bar, kterej vzniknul asi tak za měsíc. Ten jsme otevřeli hodně narychlo. 
V tu dobu jsme to dělali ve dvou, ale brzo se nám rozčlenily naše cesty. Vypadalo to tak, že tejden se tady hrálo ve stylu Čágo belo šílenci, tejden podle mě, a dost se to tady mlelo. Chodili sem každej tejden jiný lidi, potkávali se tady (a nadávali na sebe), takže to stálo za prd. Pak to rok jelo ve stylu taxikářskýho baru a potom jsem se sem vrátil a převzal to zpátky. Podařilo se sehnat peníze na dostavbu spodku. 
Spodek se otevíral v prosinci 97, takže program se začal dělat od roku 98.

Proč se HROB přejmenoval na STYX? 
No, od naší původní myšlenky doteď uplynulo spousta času. Hrob byla původní myšlenka, ale zjistili jsme, že ten Hrob už lidi netáhne. Spousta lidí, který tady nikdy nebyly, mělo představu že jsme heavy metalovej podnik, představujou si pod tím metalovou hospodu z vesnice..... 
Takže proto STYX. Od třetího září STYX.

Co se změnilo s novým názvem? 
Hlavně jsme to chtěli probarvit, to bylo důležitý. Protože hodně lidí, i ty dekadentní návštěvníci, si stěžovali na přílišnou temnotu. Pod Hrob ale skoro jiný barvy než černo-bílá nešly, takže jsme si vymysleli Styx, kterej má s tim přece jenom spojitost. Na druhou stranu spousta lidí neví co to je, takže si pod tím ani nic nepředstaví, a to je dobře. 
Hodně se to tady probarvilo o modra, sem tam nějaká zelená, víc bílý a víc světel. Ještě budem dělat další úpravy.  

Co tady bude k vidění a slyšení? 
Jsme zaběhlí jako klub s nezávislou scénou a v tomhle budeme pokračovat. Program se nebude v základech měnit, trochu jsme ho však protřídili. Elektronika se bude hrát pravidelně jenom v pondělí (ta hodně drsná EBM), jednou za dva měsíce sobotní taneční akce v EBM stylu, jednou za dva měsíce zas transováakce, koncerty těch nejlepších kapel z okruhu míň známých , začnou tady hrát víc lidi z Rádia 1, pravidelně tady bude hrát každej čtvrtek Dj Barlow a Rhytmick, jednou měsíčně Industriální party. Jednou měsíčně tady bude mít akci  Varhan Bauer – to je vysloveně multimediální večírek, hudba a třeba šest projekcí najednou.  
Sehnali jsme francouzkýho Dje, jmenuje se Dj Seedzafiootchar a mixuje z gramců starej underground a různý takovýhle věci, který jsem v životě neslyšel. Hrozně dobře se to poslouchá. Bude hrát vždy v neděli a bude k tomu pivo za speciální cenu.  
Vybavili jsme líp zvukovou kabinu, koupili jsme gramce, pořádnej mixák, počítač, video, vidoemix, takže se bude dát mixovat i video. Prostě ve Styxu bude víc multimediální.  
Taky tady bude klavír.